Apie klubą

Šis klubas skirtas visiems besidomintiems paukščiais ir norintiems turėti savo stebėtų paukščių sąrašus (per vienerius kalendorinius metus, per visą stebėjimų laikotarpį). Visiems registruotiems dalyviams suteikiama galimybė įvesti naujus stebėjimus, palyginti savo stebėtų paukščių sąrašą su kitų stebėtojų sąrašais.

Klubo pavadinimas „Klubas 250“ yra simbolinis ir nurodo skirtingų paukščių rūšių skaičių, kurį pasiekę stebėtojai yra priskiriami tikriesiems klubo nariams. Savo stebimų paukščių sąrašus turėti ir juos pildyti gali visi norintys nepriklausomai nuo per metus užregistruojamų rūšių skaičiaus.

Išskiriamos trys Klubas250 dalyvių grupės:

 1. Klubo nariai – tie stebėtojai, kurie užregistravo iš viso 250 ar daugiau skirtingų paukščių rūšių;
 2. Kandidatai – tie kas yra užregistravę iš viso mažiau 250 bet daugiau 100 skirtingų paukščių rūšių;
 3. Pradedantieji – tie kas yra užregistravę iš viso mažiau 100 skirtingų paukščių rūšių.

Norint registruotis spauskite čia arba lango viršutiniame dešiname kampe spauskite mygtuką "Registracija". Registruojantis prašome nurodyti savo vardą ir pavardę bei el. pašto adresą (kuris naudojamas prisijungimui). El. pašto adresas kitiems lankytojams neskelbiamas.

Visi užsiregistravę paukščių stebėtojai įsipareigoja laikytis taisyklių:

 1. Privalu laikytis Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) etikos kodekso, kurį galima surasti LOD internetinėje svetainėje.
 2. Įvesti galima tik tuos stebėjimo atvejus, kai stebėto paukščio rūšis nustatyta tiksliai ir stebėtojui nekelia abejonių.
  Paprastasis griciukas (Limosa limosa), Nemuno delta
  Paprastasis griciukas (Limosa limosa), Nemuno delta, 2014-04-06 (M.Karlono nuotrauka)
 3. Rastus negyvus paukščius (žuvę atsitrenkę į stiklą, elektros laidus, numušti automobilio, nušauti ir kt.) registruoti draudžiama.
  Į laidus atsitrenkusi ir žuvusi gulbė giesmininkė

  Į laidus atsitrenkusi ir žuvusi gulbė giesmininkė (Cygnus cygnus), Nemuno delta, 2014-04-06 (M.Karlono nuotrauka).
 4. Lietuvos ornitofaunistinės komisijos (LOFK) patvirtinimo reikalaujantys stebėjimai (paukščių rūšių, kurių stebėjimą privalo patvirtinti LOFK, sąrašą bei tvirtinimo taisykles rasite LOD internetinėje svetainėje (www.birdlife.lt)) gali būti įvedami tik stebėjimą patvirtintus LOFK.
 5. Privalu rūpintis paukščių ir jų aplinkos gerove: stebint paukščius draudžiama juos baidyti, erzinti, vilioti papildomomis priemonėmis, naikinti ar kitaip neigiamai paveikti jų aplinką, trikdyti perėjimo metu.
  Baltosios pelėdos (Bubo scandiacus) stebėjimas Kauno rajone 2014 m. gruodžio mėn.
  Baltosios pelėdos (Bubo scandiacus) stebėjimas Kauno rajone 2014 m. gruodžio mėn.: paukštis stebimas monokliais ir žiūronais išlaikant atstumą (M.Karlono nuotrauka)
 6. Užsiregistravę dalyviai gali komentuoti savo ir kitų stebėtojų įrašus. Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau jie gali būti šalinami, jei kursto nesantaiką ar skatina tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą, šmeižia ar užgaulioja kitus asmenis, yra grasinantys, skatina smurtą arba nelegalią, neetišką veiklą, yra vulgarūs, komentaruose talpinama reklama.

Klubo dalyviai nesilaikantys taisyklių gali būti blokuojami, o jų pateikta informacija šalinama.
 

Pastaba: Pirmame puslapyje esančios "Stebėtojų TOP10 suvestinė" ir "Stebėtojų 2016 TOP10" lentelės atnaujinamos kas pusvalandį, t.y. nepergyvenkite, kad jūsų įvesti duomenys iš karto tose lentelėse neatspindėti. Savo visus suvestus duomenis galite matyti Mano stebėjimai dalyje, kur įrašai pateikiami iškarto juos įvedus.

Stebėtojų TOP10 suvestinė

Nr. Stebėtojas Rūšių sk.
1 Vytautas JUSYS 325
2 Vytautas Eigirdas 310
3 Krister Castren 310
4 Marius Karlonas 301
5 Saulius Karalius 293
6 Augustas Šimkus 288
7 Laimonas Šniaukšta 282
8 Antanas Petraška 280
9 Povilas Bagdonas 277
10 Edmundas Šniaukšta 275

Stebėtojų 2023 TOP10

Nr. Stebėtojas Rūšių sk.
1 Augustas Raudonius 87
2 Augustas Šimkus 84
3 Lukas Dvylys 70
4 Irina Baltrūnienė 70
5 Albertas Skirpstas 70
6 Vytautas Eigirdas 69
7 Robertas Akstinas 68
8 Antanas Petraška 67
9 Renata Jusevičienė 66
10 Povilas Bagdonas 66
Visi stebėtojai